Providing you the best range of 12 mm mastic tape with effective & timely delivery.
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Tape Width | 12 mm |
| Tape Length | 10 m |
| Material | Butyl Rubber |
| Adhesive Type | Self Adhesive |
| Tape Thickness | 1 mm |
| Color | Grey |
| Usage/Feature | Ideal For Sealing Joints, Roofing Sheets, Ducts, Glass, And Metal Surfaces. |
| UV Resistance | Yes |
| Brand | Globetech |
Minimum order quantity: 100 Roll
Dhanashree Dattatray Auti (CEO)
Globetech Incorporation
Fourth Floor, Gat No 62 And 62/1, Flat No A-403, Ivory Lifespace, Ivory Tathastu, Ghatevasti Rasta, Mahalunge, Goodwill Roofing Solutions, Chakan
Pune - 410501, Maharashtra, India