Providing you the best range of 2 inch pvc floor marking tape and 3 inch pvc floor marking tape with effective & timely delivery.
₹ 60 / Roll Get Latest Price
| Tape Width | 2 Inch |
| Roll Length | 10 m |
| Base Material | PVC |
| Color | Black Yellow |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Floor Marking |
| Adhesive Type | Single Side Self Adhesive |
| Tape Thickness | 0.25 mm |
Minimum order quantity: 300 Roll
₹ 70 / Roll Get Latest Price
| Tape Width | 3 Inch |
| Roll Length | 10 m |
| Base Material | PVC |
| Color | Multicolor |
| Surface Finish | Matt |
| Adhesive Type | Single Side Self Adhesive |
| Usage/Application | Guide Workflows, Enhance Safety And Maximise Productivity |
| Tape Thickness | 0.25 mm |
| Feature | Durable Adhesion, Vibrant Colors, Easy Application On Any Surface |
Minimum order quantity: 100 Roll
Dhanashree Dattatray Auti (CEO)
Globetech Incorporation
Fourth Floor, Gat No 62 And 62/1, Flat No A-403, Ivory Lifespace, Ivory Tathastu, Ghatevasti Rasta, Mahalunge, Goodwill Roofing Solutions, Chakan
Pune - 410501, Maharashtra, India