Offering you a complete choice of products which include 25 mm self adhesive single sided foam tape and 50 mm self adhesive single sided foam tape.
₹ 45 / Roll Get Latest Price
| Base Material | PU Foam |
| Tape Thickness | 2 mm |
| Adhesive Side | Single Sided |
| Tape Length | 10 m |
| Tape Width | 25 mm |
| Adhesive Type | Rubber Based |
| Application | Sealing |
| Brand | Globetech |
| Tape Type | Self Adhesive |
Minimum order quantity: 300 Roll
₹ 90 / Roll Get Latest Price
| Base Material | PU Foam |
| Tape Thickness | 2 mm |
| Adhesive Side | Single Sided |
| Application | Sealing |
| Tape Width | 50 mm |
| Adhesive Type | Rubber Based |
| Brand | Globetech |
| Tape Type | Self Adhesive |
| Tape Length | 10 m |
Minimum order quantity: 100 Roll
We are engaged in offering 50 mm Self Adhesive Single Sided Foam Tape to our clients. Our range of products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
Dhanashree Dattatray Auti (CEO)
Globetech Incorporation
Fourth Floor, Gat No 62 And 62/1, Flat No A-403, Ivory Lifespace, Ivory Tathastu, Ghatevasti Rasta, Mahalunge, Goodwill Roofing Solutions, Chakan
Pune - 410501, Maharashtra, India