Our product range includes a wide range of 610 mm blue self adhesive surface protection film and 610 mm clear self adhesive surface protection film.
₹ 480 / Roll Get Latest Price
| Substrate To Protect | Glass, SS Sheet, Granite, Marble, UPVC Profile, Floor Tile, Aluminium |
| Length | 50 m |
| Application | Masking, Sealing, Packaging |
| Adhesive Strength | Medium Tack |
| Base Material | PVC |
| Color | Blue |
| Features | Self Adhesive |
| Adhesive Type | Solvent Free |
| Roll Length | 50 m |
| Width | 610 mm |
| Brand | Globetech |
Minimum order quantity: 50 Roll
₹ 480 / Roll Get Latest Price
| Substrate To Protect | Glass |
| Adhesive Strength | Medium Tack |
| Base Material | PVC |
| Adhesive Type | Solvent Free |
| Features | Self Adhesive |
| Color | Clear |
| Roll Length | 50 m |
| Width | 610 mm |
| Brand | Globetech |
Minimum order quantity: 200 Roll
We are engaged in offering 610 mm Clear Self Adhesive Surface Protection Film to our clients. Our range of products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
Dhanashree Dattatray Auti (CEO)
Globetech Incorporation
Fourth Floor, Gat No 62 And 62/1, Flat No A-403, Ivory Lifespace, Ivory Tathastu, Ghatevasti Rasta, Mahalunge, Goodwill Roofing Solutions, Chakan
Pune - 410501, Maharashtra, India