Offering you a complete choice of products which include 2400 mm x 20 m pre taped masking film, 550 mm x 20 m pre taped masking film, 1800 mm x 20 m pre taped masking film, 2100 mm x 20 m pre taped masking film, 1100 mm x 20 m pre taped masking film and 2700 mm x 20 m pre taped masking film.
₹ 155 / Roll Get Latest Price
| Usage | Office |
| Roll Width | 2400 mm |
| Base Material | Plastic |
| Packaging Type | Roll |
| Adhesive Type | Masking Tape Edge |
| Paint Resistance | Solvent Based |
| Features | Water Resistant |
| Roll Length | 20 m |
| Color | Transparent |
| Brand | Globetech |
Minimum order quantity: 100 Roll
2400 mm x 20 m Pre Taped Masking Film is a quick and easy way to mask out any area, whether to apply a base coat or top coat. This is suitable for all kinds of surfaces, such as glass and metal.
₹ 100 / Roll Get Latest Price
| Usage | Office |
| Roll Width | 550 mm |
| Base Material | Plastic |
| Packaging Type | Roll |
| Adhesive Type | Masking Tape Edge |
| Paint Resistance | Solvent Based |
| Roll length | 20 m |
| Color | Transparent |
| Features | Water Resistant |
| Brand | Globetech |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 138 / Roll Get Latest Price
| Usage | Office |
| Roll Width | 1800 mm |
| Base Material | Plastic |
| Packaging Type | Roll |
| Adhesive Type | Masking Tape Edge |
| Paint Resistance | Solvent Based |
| Roll length | 20 m |
| Color | Transparent |
| Features | Water Resistant |
| Brand | Globetech |
Minimum order quantity: 100 Roll
Pre-Taped Masking Film is a quick and easy way to mask out any area, whether TO apply a base coat or top coat. This is suitable for all kinds of surfaces, such as glass and metal.
Features-
₹ 145 / Roll Get Latest Price
| Usage | Office |
| Roll Width | 2100 mm |
| Base Material | Plastic |
| Adhesive Type | Masking Tape Edge |
| Paint Resistance | Solvent Based |
| Roll Length | 20 m |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Roll |
| Brand | Globetech |
| Features | Water Resistant |
Minimum order quantity: 300 Roll
We are engaged in offering 2100 mm x 20 m Pre Taped Masking Film to our clients. Our range of products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
₹ 110 / Roll Get Latest Price
| Usage | Office |
| Roll Width | 1100 mm |
| Base Material | Plastic |
| Adhesive Type | Masking Tape Edge |
| Paint Resistance | Solvent Based |
| Roll Length | 20 m |
| Color | Transparent |
| Brand | Globetech |
| Features | Water Resistant |
| Packaging Type | Roll |
Minimum order quantity: 300 Roll
We are engaged in offering 1100 mm x 20 m Pre Taped Masking Film to our clients. Our range of products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Usage | Office |
| Roll Width | 2700 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Base Material | Plastic |
| Adhesive Type | Masking Tape Edge |
| Paint Resistance | Solvent Based |
| Features | Water Resistant |
| Roll length | 20 m |
| Color | Transparent |
| Brand | Globetech |
Minimum order quantity: 100 Roll
2700 mm x 20 m Pre Taped Masking Film is a quick and easy way to mask out any area, whether TO apply a base coat or top coat. This is suitable for all kinds of surfaces, such as glass and metal.
Dhanashree Dattatray Auti (CEO)
Globetech Incorporation
Fourth Floor, Gat No 62 And 62/1, Flat No A-403, Ivory Lifespace, Ivory Tathastu, Ghatevasti Rasta, Mahalunge, Goodwill Roofing Solutions, Chakan
Pune - 410501, Maharashtra, India